Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda 5.3.2006

5. 3. 2006

V neděli 5.3. se konala na našem cvičišti VOŘÍŠKIÁDA -výstava psů bez PP, kříženců a voříšků. Přihlásilo se celkem 108 vystavovatelů, takže konkurence byla opravdu veliká.

Od začalo posuzování ve výstavních kruzích. Zvlášť se posuzovali voříšci psi a feny – třída otevřená  - kruh 1, psi a feny bez PP – třída otevřená - kruh 2 a v kruhu třetím veteráni a štěňata (zvlášť voříšci, zvlášť bez PP, psi i feny dohromady).

 

U mnoha majitelů byla evidentní dobrá vazba se psem, bezproblémová prohlídka chrupu psa a výborné předvedení v kruhu.

Bohužel někteří pejsci projevovali bázlivost třeba jen při měření nebo si nenechali posoudit chrup, což mohlo být i důvodem k neposouzení jedince.

 

V každé kategorii byli vyhodnoceni první tři, z nichž každý výborný 1. postoupil do soutěže o titul nejlepší veterán výstavy, nejlepší štěně výstavy, nejlepší dospělý jedinec výstavy.

Nejlepší veterán (irský setr Peggy Red Joker), štěně (Grigia – německá doga) a dospělý jedinec (toy pudl apricot Enžulín) do soutěže o Šampiona Kralup 2006.

 

 

ŠAMPIONEM roku 2006 se stal toy pudl ENŽULÍN. GRATULUJEME.

 

 

Během dopoledne mohli diváci odevzdávat hlasovací lístky do soutěže Nejhezčí pes z pohledu diváků. Tím se nakonec stal Míša Ž ravý.

 

V odpoledních hodinách probíhaly soutěže:

Nejlépe předvedený jedinec (irský setr Peggy Kláry Žákové)

Nejoriginálnější kříženec výstavy (Jooky Jana Rothbauera)

Nejtemperamentnější jedinec výstavy získala veteránka Nely s opravdu obdivuhodnou vitalitou majitelky Gábiny Brzobohaté

Nejroztomilejší jedinec výstavy

Nejveselejší jedinec výstavy (Lary Lucie Boraňové)

Největší podoba pán a pes (zlatý retrívr Syndy Jany Gosmanové)

 

 

Nejšikovnějším jedincem výstavy se stal zlatý retrívr, který bravurně na povel páníčka nadhodil piškot ležící mu na nose a bez zaváhání chytil a samozřejmě zdlábl

 

Čtyři cviky základní poslušnosti a navíc jeden volitelný cvik nejlépe zvládla  fenka Nely Gábiny Brzobohaté a získala tak titul Nejposlušnější jedinec výstavy.

 

Na závěr byli vyhlášeni nejmladší vystavovatel (Lucie Novotná), nejstarší vystavovatel (Hana Kudrnová), nejmladší jedinec předvedený na výstavě,

nejstarší jedinec předvedený na výstavě, největší a nejmenší předvedený jedinec.

 

Ač ještě paní Zima nedala vale, počasí se celkem vyvedlo a po poledni svítilo i sluníčko. s doprovodnými soutěžemi bylo asi nejzajímavější a bylo ke škodě mnoha vystavovatelů, že nevydrželi chladnější počasí a vzdali to po dopoledním posuzování v kruzích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář